OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA
12.08.2018r.

  1. Zachęcam do nabywania „cegiełek” na budowę naszej świątyni w postaci miniatury nowego kościoła. Wartość cegiełki to 300 zł.

  2. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ta uroczystość, oprócz sensu teologicznego, w dziejach naszej Ojczyzny zawiera głęboki sens patriotyczny. Najpierw, więc Maryja, jako najwspanialszy owoc miłości i wierności Bogu, pokazuje nam, że nasza Ojczyzna jest w niebie i do niej mamy dążyć. Ale zauważamy również, że życie doczesne przeżywamy w naszej ziemskiej Ojczyźnie, której mamy bronić i przyczyniać się do jej rozwoju.

  3. Na uroczystość Wniebowzięcia NMP na Jasna Górę wędrują dziesiątki tysięcy wiernych, aby u stóp Maryi podziękować za otrzymane dary i prosić o potrzebne łaski.

  4. W uroczystość Wniebowzięcia Maryi na wszystkich Mszach św., tzn. o godz. 9.00, 11.30 i 18.00 pobłogosławię kwiaty i zioła.

  5. W parafii Galew w święto Przemienienia Pańskiego zebraliśmy na rozbudowę naszego kościoła 6.300 zł. Dziękuję Marcinowi, Piotrowi i Karolowi za udział w zbiórce.

  6. Od piątku, ze względu na tygodniowy urlop nie będzie mnie w parafii. W piątek zastąpi mnie ks. Prefekt z Lubicza, natomiast w sobotę i niedzielę ks. Prof. Kazimierz Skoczylas. Od poniedziałku do czwartku włącznie, czyli od 20.sierpnia do 23.sierpnia w naszym kościele nie będzie Mszy św. Wszelkie formalności związane ze ślubami w dniu 18.sierpnia proszę załatwić do czwartku.

  7. Nowe numery czasopism: Idziemy.